In 2008 fotografeerde ik een hele grillige boom. De ochtendmist en het warme licht van de zonsopkomst gaf een fantastische gelaagdheid in dat beeld. Na vijf jaar ontdekte ik de boom opnieuw. Het had de tand des tijds doorstaan, onaangedaan door weer en wind. Sindsdien heb ik deze boom, die ik gekscherend de Tim Burton boom noem, al vaak op de foto gezet. In dit bericht een terugblik in de tijd: de Tim Burton boom door de jaren heen.

De Tim Burton boom is een beetje mijn boom geworden. Sommigen kennissen noemen deze dan ook wel eens gekscherend Nando’s boom. En waarom ook niet? Het lijkt er een beetje op dat ik een van de weinigen ben die deze Tim Burton boom door de jaren heen met regelmaat fotografeer. Dat doe ik al sinds die eerste ontdekking in 2008.

Door de jaren heen…
Ik heb al vaak gedacht dat deze Tim Burton boom het niet zou redden. Door de jaren heen heeft het verschrikkelijke stormen overleefd, regen en hagelbuien. Vrieskou en hete zomers.
De boom lijkt op het punt van omvallen en de takken ogen kwetsbaar. Er zijn door de jaren heen takken afgebroken, maar de vorm is onveranderd sinds dat ik de boom in 2008 ontdekte. In de dertien jaar dat ik met regelmaat de camera op deze grillige boom heb gericht, lijkt het steeds meer een monument te worden. In zekere zin lijkt het wel een beetje op de beroemde skeletbomen van Noir Flohay in de Hoge Venen.
Mijn Tim Burton boom door de jaren heen
Nu ik deze boom gedurende dertien jaar onder verschillende omstandigheden heb gefotografeerd, leek het me een mooi moment om een overzicht te laten zien. Een galerij, met de Tim Burton boom door de jaren heen.
De eerste foto van de Tim Burton boom in 2008 De boom midden op de Strabrechtse Heide Zonsondergang De avondschemering Strabrechtse Heide in de mist TIjdopname met de beweging van de wolken Bloeiende heide met de Tim Burton boom op de achtergrond Met de regenboog Zonsondergang De Tim Burtonboom bij zonsopkomst met rijp op het gras. Vlak voor de zonsondergang De “Tim Burton” boom (EOS R5 + RF24-70L @ 35mm | ISO1000 | f/13 | 1/160) Hoog boven de heide De kleuren van een late middag in de winter Lagen De Tim Burton boom in 2021 tijdens een prachtige avondschemering.
Wat een prachtig exemplaar, Nando! Mooie gevarieerde collectie heb je gemaakt!
Leuk de foto’s op strabrechtse heide ik die het zelfde maar dan met een andere boom vanuit altijd dezelfde positie
Dat heb ik met deze eigenlijk nooit gedaan. Vreemd als je erover nadenkt. Zou een leuk projectje zijn geweest.
Prachtige boom en collectie, keep m coming! 🙂
Zo nu en dan zet ik er wel weer een nieuwe bij. Laat ik ook direct daad bij woord voegen 🙂